دمپر بین کانالی(ولوم دمپر)

دمپر بین کانالی(ولوم دمپر) چیست؟

دستگاه های تهویه دارای قسمت ها و بخش های مختلف می باشند که هرکدام از آنها وظیفه ای را برعهده دارند و برای رسیدن به یک عملکرد مطلوب طراحی شده اند. یکی از بخش های این دستگاه، دمپر میباشد. دمپرها که به شکل صفحه ای فلزی و یا دریچه ساخته میشوند، برای کنترل کردن میزان جریان هوا طراحی شده اند و هنگامی که در مسیر کانال های هوا قرار بگیرند ، با نام دمپر بین کانالی یا ولوم دمپر شناخته میشوند.
علاوه بر کنترل جریان هوا که مهمترین کاربرد دمپر بین کانالی میباشد، برخی از آنها به گونه ای طراحی و ساخته میشوند که هنگام آتش سوزی به صورت اتوماتیک بسته شوند.

عمق ولوم دمپرها معمولا 15 سانتیمتر میباشد اما با توجه به نیاز کارفرما و پروژه، میتوان در اندازه های مختلف آن را تولید کرد.

 

خرید دمپر بین کانالی،خرید ولوم دمپر

 

انواع مدل دمپر بین کانالی (ولوم دمپر)

دمپر بین کانالی از نظر عملکرد و کاربردشان به انواع مختلفی دسته بندی میشوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

 • دمپر دستی:

  این مدل دمپر توسط اپراتور و به وسیله دسته دمپر که در کنار بدنه دمپر و یا بر روی فلنج قرار گرفته است ، باز و بسته میشوند و به صورت چهارگوش ، پره موازی، پره متقابل و گرد تولید و به بازار عرضه میشود.

  ویژگی های دمپر دستی

 • این مدل دمپر را میتوان به صورت هفت هشتی یا به عبارت دیگر موازی ،در هر ابعادی تولید و به بازار عرضه کرد.
 • قابل ساخت از ورق هایی با ضخامت 0.5 تا 10 میلیمتر و از جنس گالوانیزه، کربن استیل ، ورق آلومینیوم و استنلس استیل
 • قابل ساخت به صورت پره تک جداره و دوجداره ایرفویلی  

 

 

قیمت دمپر بین کانالی،قیمت ولوم دمپر

 

 • دمپر برقی:

  کاربرد دمپر برقی همانند دمپرهای دستی میباشد و تنها تفاوتی که با آن دارد این است که توسط موتور باز و بسته میشوند. هنگام ساخت دمپرهای برقی باید به تناسب میان ابعاد، قطر و ساختار بدنه و توان موتور دمپر برقی توجه کرد. هر چه ابعاد و ضخامت ورق استفاده شده در ساخت دمپر بالاتر رود، توان موتور دمپر نیز باید افزایش یابد.

 

 • دمپر ضد حریق (Fire Damper) :

  همانطور که در بالا توضیح دادیم برخی از دمپر ها به منظور گسترش نیافتن آتش سوزی و دود در کانال های هوا ساخته میشوند که به آن دمپر ضد حریق گفته میشود.
  این دمپرها به صورت خودکار عمل کرده و مسیرهای ورود و خروج هوا را در هنگام آتش سوزی مسدود میکند و از انتشار حریق و دود در مسیر داکت جلوگیری میکند.از ویژگی های این مدل دمپر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  پره‌ های تعبیه شده در این محصول به صورت تک جداره و دو جداره با پوشش ایرفولی میباشد که سبب شده دمپر از استحکام بالا و عملکرد مطلوبی برخوردار شود.همچنین به علت استفاده از ورق کربن استیل، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم و استنلس استیل در ساختار این محصول،از مقاومت بالایی در برابر آتش و خوردگی بهره مند هستند.

 

 • دمپرهای بین کانالی مدل موازی:

  این مدل دمپر بین کانالی تنها برای گرفتگی و باز کردن جریان هوا استفاده میشود و دارای دو نوع دستگیره ی تنظیم دستی و دستگیره ی برقی می باشد.

 

 • دمپر بین کانالی گرد:

 دمپرهای بین کانالی گرد برای قطع یا کنترل میزان جریان هوای کانال های گرد مورد استفاده قرار میگیرند و عملکرد آنها به صورت دستی و خودکار میباشند .این محصول در قطرهای مختلف قابل تولید است.

 

هدف استفاده از دمپر و چگونگی عملکرد آن

همانطور که در بالا ذکر کردیم، دمپر بین کانالی یا به عبارت دیگر ولوم دمپرها برای هدایت و کنترل کردن میزان جریان هوا کاربرد دارند و با به کارگیری پره هایی که در ساختار آن وجود دارد این امکان را فراهم میکند.برخی از دمپرها دارای یک پره و برخی دیگر از چندین پره تشکیل میشوند که هدایت آنها توسط دستگیره ی مخصوص انجام میگیرد که به صورت دستی و الکتریکی تولید میشود.

بنابراین ولوم دمپرها برای کنترل کردن میزان جریان هوا،از پره ها استفاده میکنند و در صورتی که برای پره ها مشکلی پیش بیاید ، عملکرد دمپر نیز با مشکل مواجه خواهد شد

 

 

قیمت دمپر بین کانالی

عوامل متعددی در تعیین قیمت انواع دمپرهای بین کانالی نقش دارند که در ادامه به معرفی برخی از آنها میپردازیم:

 • ضخامت ورق
 • جنس ورق
 • قیمت به روز مواد اولیه
 • نوع دمپر
 • دستمزد ساخت
 • و…

برای آگاهی از قیمت دقیق ولوم دمپر ، میتوانید از طریق شماره های ثبت شده در این صفحه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تنظیم تهویه یسنا یکی از شرکت هایی است که در زمینه تولید انواع دریچه هوا و ساخت دمپر بین کانالی(ولوم دمپر) فعالیت میکند و توسط نیروهای متخصص، نصب آن را انجام میدهد. برای دریافت مشاوره ، اطلاع از قیمت انواع دمپرها  و خرید دمپر بین کانالی از طریق شماره های زیر با کارشناسان تنظیم تهویه یسنا تماس بگیرید:

021-65020509

 

 

فروش دمپر بین کانالی
قیمت دمپر بین کانالی،فروش دمپر بین کانالی
خرید دمپر بین کانالی
قیمت دمپر بین کانالی،خرید دمپر بین کانالی ارزان
قیمت دمپر بین کانالی
خرید دمپر بین کانالی، فروش دمپر بین کانالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =