دریچه هوا

معرفی دریچه هوا

یکی از تجهیزات سیستم تهویه مطبوع که برای انتقال هوا،  گرفتگی و یا تنظیم هوایی که از دهانه انشعاب کانال ها خارج می شود مورد استفاده قرار میگیرد، دریچه های هوا میباشند که بر اساس جنسشان، به انواع مختلفی دسته بندی میشوند.

انواع دریچه های هوا بر اساس متریال

همانطور که گفتیم دریچه هوا بر اساس متریالی که دارند به انواع مختلفی دسته بندی میشوند که عبارتند از:

 • دریچه هوای فلزی (آلومینیومی ، آهنی)
 • دریچه هوای پلاستیکی
 • دریچه هوای چوبی (ام دی اف)

 

دریچه هوا فلزی آلومینیومی

این نوع دریچه در تهویه مطبوع کاربرد وسیعی داشته و از فریم ، پره های عبور هوا و دمپر از جنس آلومینیوم تشکیل شده است .در ادامه به معرفی دسته بندی دریچه هوا فلزی آلومینیومی می پردازیم:

انواع دریچه هوای آلومینیومی

 • دریچه هوای دیواری آلومینیومی

یکی از پرکاربردترین دریچه ها در صنعت تهویه هوا، دریچه هوا دیواری آلومینیومی است که دارای قابلیت هایی مانند هدایت و انسداد جریان هوا از طریق دمپر و تیغه های عمودی و افقی به کار رفته در ساختار آن، میباشد.
این نوع دریچه با رنگ کوره ای و متناسب با رنگ محیط پوشش و به بازار عرضه میشود.جهت دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت دریچه هوا دیواری آلومینیومی و خرید دریچه هوا دیواری آلومینیومی با ما تماس بگیرید.

 

دریچه هوای دیواری آلومینیومی،خرید دریچه هوای دیواری آلومینیومی

 

 • دریچه هوای خطی

دریچه هوای خطی در سه نوع زاویه دار ، کله قندی و طرح اسلوت تولید می گردد.

دریچه هوای خطی زاویه دار از تیغه های 30 درجه تشکیل شده است و قابلیت هدایت هوای کانال به سمت بیرون در چهار مسیر بالا یا پایین،چپ و راست را دارد.

دریچه هوای خطی کله قندی، به دلیل تیغه های T شکلی که در ساختار آن به کار رفته است، هوا را بدون زاویه یعنی با زاویه صفر درجه به بیرون هدایت می کند.

دریچه هوای آلومینیومی طرح اسلوت، از تیغه های ضخیم T شکل تشکیل شده و از تیغه های نوع کله قندی بزرگتر است .در نتیجه فاصله بین تیغه ها بیشتر شده و امکان خروج هوا بیشتر می شود.

دریچه های خطی را می توان به صورت با دمپر و بدون دمپر ساخت. پوشش سطح بیرونی و داخلی این دریچه ها رنگ کوره ای می باشد.جهت دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت دریچه هوا خطی و خرید دریچه هوا خطی  با ما تماس بگیرید.

 

دریچه هوای خطی،قیمت دریچه هوا خطی،خرید دریچه هوا خطی

 

 • دریچه هوای سقفی

این نوع دریچه برای سیستم هوای رفت و برگشت کاربرد دارد و با توجه به نوع طراحی ، هوا انشعاب های کانال را به چهار طریق از سقف به فضا منتشر می کند. دریچه هوای آلومینیومی سقفی به صورت با دمپر و بدون دمپر عرضه می گردد و برای پوشش آن از رنگ کوره ای استفاده می شود.

 

خرید دریچه هوا سقفی،قیمت دریچه سقفی،خرید دریچه سقفی

 

 • دریچه هوای مشبک

دریچه مشبک ساختاری لانه زنبوری دارد و زاویه پره های آن به صورت صفر درجه می باشد. برای سیستم رفت و برگشت قابل استفاده بوده و به صورت دمپردار و بدون دمپر تولید می گردد و برای پوشش از رنگ کوره ای الکتروستاتیک استفاده می شود. جهت دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت دریچه هوا مشبک و خرید دریچه هوا مشبک با ما تماس بگیرید.

 

خرید دریچه مشبک با قیمت مناسب،قیمت دریچه مشبک

 

 • دریچه خورشیدی

دریچه خورشیدی جهت هوارسانی به اتاق های تمیز کاربرد دارد. این نوع دریچه به فیلتر باکس مجهز می شود و در دو نوع فریم و بدون فریم عرضه می گردد و قابل نصب در سقف یا دیوار و سقف کاذب می باشد. برای پوشش از رنگ کوره ای استفاده می شود. جهت مشاوره، اطلاع از قیمت دریچه خورشیدی و خرید دریچه خورشیدی با ما تماس بگیرید.

 

قیمت دریچه خورشیدی،خرید دریچه خورشیدی،فروش دریچه خورشیدی

 

 • دریچه تایلی

این دریچه ها مانند دریچه های سقفی، از طریق سقف هوارسانی را انجام میدهند و در انواع مختلفی مانند دریچه هوای مشبک یک ، دو، سه و چهار طرفه تایلی ، دریچه چهارگوش ترکیبی تایلی ، دریچه هوای گرد ترکیبی تایلی تولید میشود قابل نصب بر سقف کاذب می باشد.

جهت مشاوره، اطلاع از قیمت دریچه تایلی و خرید دریچه تایلی با ما تماس بگیرید.

 

خرید دریچه تایلی،قیمت دریچه تایلی،فروش دریچه تایلی

 

انواع دریچه هوای آهنی

 • دریچه هوای آهنی دیواری
 • چند طرفه سقفی
 • دریچه هوای آهنی پره z
 • دریچه هوای آهنی اتاق عمل

دریچه هوای آهنی نیز از ورق روغنی با ضخامت نیم میلیمتر و با پوشش رنگ کوره ای تولید می گردد.

 

 

انواع دریچه های تنظیم هوا

 

نصب دریچه های هوا

با توجه به نیاز محیط به هوارسانی، بعضی دریچه ها در مقطع سقف و برخی روی سطح دیوار نصب می گردد.

 

نکات ضروری در نصب دریچه تنظیم هوا

 • در هوای آزاد و خشک نصب شود.
 • دسترسی به دریچه در فصول مختلف سال
 • هوای ورودی و خروجی از سیستم تهویه توسط دریچه در امتداد طول محیط باشد.
 • در نمای ساختمان تاثیر مثبت گذاشته و موجب زیبایی گردد.

 

خرید انواع دریچه هوا -تنظیم تهویه یسنا

جهت مشاوره ، خرید دریچه هوا و اطلاع از قیمت دریچه پلاستیکی ، فلزی و مدل های دیگر ، از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-65020527

021-65020509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =