مهر, ۱۳۹۶

کلاهک های صنعتی :

ساخت و اجرای کلاهک های صنعتی از نظر سیستمی و اصول مهندسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با فشار و درجه حرارت مشعل دیگ های موتورخانه دودکش نیز با مشخصات فنی مورد نیاز ساخته و اجرا می شود. جنس و ضخامت ورق دودکش صنعتی حائز اهمیت می باشد و تنوع زیادی دارد .جهت ساخت دودکش صنعتی از ورق گالوانیزه سیاه و روغنی استفاده شده که شامل قسمت هایی همچون لوله راسته زانو تبدیل و سه راهی است که این قطعات با فلنچ یا به صورت اورلب به هم متصل خواهد شد . نصب کلاهک در بام به صورت واچ یا پره ای از الزامات سیستم دودکش صنعتی می باشد.

این اجزا در کارخانه یسنا با جوش CO2 به هم متصل میشوند که از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

تمامی اجزا روی بدنه سوار میشود. ارتفاع بدنه در حالت استاندارد ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر است ولی قابل تغییر میباشد.

پره ها دارای زاویه ۳۵ درجه بوده و طوری طراحی شده اند که مانع از نفوذ باد و آب شوند. فاصله پره ها از هم ۵ سانتیمتر و هر کلاهک دارای ۴ پره میباشد که بسته به نیاز قابل تغییر است.

از انواع کلاهک بام می توان به انواعِ کلاهکهای “اِچ” (چهارگوش و گرد) ،کلاهک آلمانی، کلاهک پرّه ای ، کلاهک بادی و…را نام برد.

فرایندِ سوختن در درجه اول وابسته به وجود عنصر اکسیژن است که مشعلهای دیگ موتورخانه ها نیز از این امر مستثنی نیستند، فرایند سوختن همچنین باعث تولید گازهای سمی خواهد شد ، اهمیت اجرای صحیح دودکش را در اینجا مشخص می گردد، به همین دلیل و با توجه به اهمیت اجرای صحیح و اصولی سیستم دودکش موتورخانه باید صحیح و اصولی باشد.

ورودی هوای تازه برای اتاق نصب دستگاه هایی نظیر هواساز

نصب برروی دیوار و نمای ساختمان

جلوگیری از نفوذ باران و برف به داخل ساختمان

جلوگیری از ورود ماسه به داخل فضا

استفاده در محیط های با آلودگی نظیر ماسه و گرد و غبار درشت موجود در هوا

قابلیت استفاده برا هوای رفت ساختمان

کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
کلاهک های صنعتی
برچسب ها