کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل را می توان رقیب جدی ای برای کانال های گالوانیزه یه اصطلاحا کانال کشی سنتی دانشت . امروزه به این علت که سرعت در همه پروژه ها حرف اول را میزنند و با توجه به پیشرفت ماشین آلات این کانال ها با توجه به سرعت بالای نصب ، سبکی ، انبار داری آسان و حمل و نقل راحت محبوبیت بالایی نزد کارفرمایان و پیمانکاران عزیز دارا می باشند .

این کانال ها با توجه به منعطف پذیری که دارا می باشند در مکان هایی که کانال کشی گالوانیزه دشوار می باشد و فضای محدودی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند .

کانال خرطومی، لوله خرطومی، لوله هوا، لوله انعطاف پذیر، کانال فنری و … از نام های دیگر این محصول می باشند که در بین مردم رایج می باشد .

انواع کانال فلکسیبل : 

1) کانال فلکسیبل بدون عایق :

این کانال ها اغلب در مکان هایی که در معرض تابش نور آفتاب و یا در محیط های باز نیستند مورد استفاده قرار می گیرند . این کانال ها سبک تر و مقرون به صرفه تر می باشند .

شما هنگامی که داخل سقف کاذب خود می خواهید از طرفی به طرف دیگر یک هوای ملایمی را انتقال بدهید از این نوع استفاده میکنید . این کانال ها نسبت به نوع دیگر خود یعنی عایقدار ها ارزان تر و سبک تر می باشند و همچنین نیز عایق صوتی و حرارتی نیز نمی باشند .

  • کانال فلکسیبل آلومینیومی :

ساده ترین و ارزان ترین مدل کانال های فلکیسبل می باشند که تنها از 1 لایه آلومینیوم تقویت شده پلی استر که توسط فنر فولادی به دور هم تابیده شده است تشکیل می شوند .

این کانال ها در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 10 متری در کارتن می باشند .

کانال فلکسیبل آلومینیومی
لوله فلکسیبل آلومینیومی
  •  کانال فلکسیبل کومبی با روکش PVC مشکی (Combi) :

رایج ترین مدل کانال های خرطومی هوا می باشند که از مقاومت خوبی برخوردار می باشند . این کانال ها جهت انتقال هوا در مسیر های رفت و برگشت و همچنین در سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند . از 1 لایه آلومینیوم تقویت شده و یک لایه روکش Pvc به همراه فنر فولادی تشکیل شده اند .

در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) در کارتن های 10 متری تولید می گردند .

کانال فلکسیبل کومبی با روکش PVC
لوله فلکسیبل کومبی با روکش PVC
  • کانال فلکسیبل برزنتی :

در مدل های ساده و مسلح نخ دار تولید می گردند . این کانال ها از قدیمی ترین نوع موجود در بازار می باشند که در اغلب آشپزخانه ها و در بالای هود ها نصب گردیده اند . از ویژگی بارز این لوله ها می توان به مقاوم آن ها نسبت به ضربه و فشار بالای هوا و حرارت اشاره نمود . این کانال از یک لایه برزنت مسلح نخ دار و ساده که توسط فنر فولادی به هم تابیده شده است تشکیل شده اند .

در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50 سانت) و در کارتن های 6 متری تولید میشوند .

کانال فلکسیبل برزنتی
لوله فلکسیبل برزنتی
  • کانال فلکسیبل pvc شفاف:

این کانال ها بدلیل این که شفاف می باشند و داخل آن ها دیده میشوند برای محیط های تمیز مانند اتاق های تمیز بیمارستان ها و داروسازی ها و همچنین کارخانجات تولید مواد غذایی بسیار پر مصرف می باشند . از مستحکم ترین نوع کانال های مصرفی می باشند که در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاومت بالایی دارند .

این کانال های توسط یک لایه PVC تقویت شده به همراه فنر فولادی تولید شده اند . از معدود معایب این کانال ها می توان به وزن بالا و قیمت بالا آن ها اشاره نمود .

کانال PVC شفاف در سایزهای 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در بسته های 6 متری روانه بازار می گردند .

کانال فلکسیبل pvc شفاف
لوله فلکسیبل pvc شفاف

2) کانال فلکسیبل عایقدار :

این کانال ها نسبت به مدل بدون عایق گرون تر و مقاوم تر می باشند و همچنین در هرکدام از آن ها نسبت به عایق مورد استفاده قابلیت های فراوانی چون عایق حرارتی ، صوتی و … می باشند که برای محیط های باز و آرام نصب می گردند . این لوله ها سنگین تر و حجیم تر نیز می باشند .

  • کانال خرطومی با عایق پلی استر:

این نوع کانال جهت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع در مسیرهای رفت و همچنین انشعابات کانالهای سرمایش و گرمایش استفاده می گردد. لایه داخلی و خارجی آن از آلومینیوم لمینه شده با پلی استر تشکیل شده و لایه میانی که همان عایق الیاف پلی استر به ضخامت ۲۵ میلیمتر می باشد را در بر گرفته است.

این کانال در سایز های 4″ (10سانت) تا 20″ (50سانت) و در شاخه های 10 متری تولید می گردند .

کانال فلکسیبل پلی استر
لوله فلکسیبل پلی استر
  • کانال خرطومی با عایق پلی استر فشرده (IFD):

لوله خرطومی با عایق پلی استر IFD در محیط هایی با فشار متوسط کاربرد دارد که موجب افزایش استفاده از لوله خرطومی با عایق پلی استر IFD شده است. بیشترین تقاضا در کانال های عایقدار از این مدل می باشند . به دلیل عایق پلی استر فشرده استفاده شده در داخل آن از ایجاد رطوبت و قارچ داخل کانال جلوگیری می نماید . این کانال مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش و ضربه از خود نشان می دهد. ساختار این کانال از یک لایه آلومینیوم داخلی و عایق پلی استر فشرده سفید مابین آن و لایه روکش PVC خارجی که تمام این 3 لایه توسط فنر به هم تابیده شده است .

این کانال در سایز 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در بسته های 6 متری بفروش میرسد .

کانال فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده IFD
لوله فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده IFD
  •  کانال خرطومی با عایق الاستومری (رابر):

اگر در پروژه ای نیاز به کانالی دارید که بتوانید صدای موجود را کم کنید و همچنین برای اینکه از پرت شدن هوا و دما در کانال فلکسیبل محافظت نمایید باید کانالی استفاده کنید که عایق صوتی و حرارتی میباشد . این کانال نسبتا به کانال های دیگر گرون تر و کم مصرف تر میباشند . از 2 لایه آلومینیوم و یک لایه عایق الاستومری وارداتی از کشور ترکیه و فنر تولید شده اند .

این کانال ها درسایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 6 متری تولید میگردند .

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
لوله فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
  • کانال خرطومی PL:

کابردی مشابه به کانال IFD دارد با این تفاوت که روکش خارجی این کانال فلکسیبل آلومینیوم می باشد و عایق استفاده شده داخل آن به رنگ مشکی می باشد .

این کانال در سایز 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 6 متری تولید می گردند .

کانال فلکسیبل PL
لوله فلکسیبل PL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =