کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل

همانطور که میدانید سرعت در همه پروژه ها بسیار مهم است و امروزه از هر ماشین آلات و تجهیزاتی که سرعت پروژه را بالا میبرند استقبال میشود.کانال های فلکسیبل یکی از تجهیزاتی است که باعث افزایش سرعت پروژه ها میشود.کانال های فلکسیبل بسیار انعطاف پذیر میباشند و در جاهایی که کانال کشی گالوانیزه دشوار است و فضای کافی وجود ندارد از این کانال استفاده میشود.برخی از ویژگی هایی که کانال های فلکسیبل دارا هستند عبارتند از:

 • نصب شدن آن سرعت بالایی دارد.
 • سبک بودن آن
 • انبارداری اسان
 • حملونقل بسیار راحت

کانال خرطومی، لوله خرطومی، لوله هوا، لوله انعطاف پذیر، کانال فنری و … از نام های دیگر این محصول می باشند که در بین مردم رایج است.

انواع کانال فلکسیبل :

1) کانال فلکسیبل بدون عایق :

در مکان های بسته و درجاهایی که نور خورشید در آن فضا وجود ندارد از این نوع کانال ها استفاده میشود و اگر بخواهید یک هوای ملایمی را از طریق سقف کاذب به جای دیگر انتقال دهید ، میتوانید از این کانال استفاده کنید.
کانال فلکسیبل بدون عایق سبک و بسار مقرون به صرفه هستند و نسبت به بقیه نوع ها ارزانتر و همچنین سبکتر میباشد.این کانال ها عایق صوتی و یا حرارتی نمیباشد.

 • کانال فلکسیبل آلومینیومی :

اگر به دنبال ارزانترین و ساده ترین مدل کانال خرطومی هستید ما به شما این کانال را پیشنهاد میکنیم.این کانال از یک لایه آلومینیوم که توسط پلی استر تقویت شده است ، تشکیل شده و توسط یک فنر فولادی به دور هم تابیده شده است.

این کانال ها در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 10 متری در کارتن می باشند.

 • کانال فلکسیبل کومبی با روکش PVC مشکی (Combi) :

رایج ترین مدل کانال های خرطومی هوا می باشند که از مقاومت خوبی برخوردار می باشند. این کانال ها جهت انتقال هوا در مسیر های رفت و برگشت و همچنین در سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند. از 1 لایه آلومینیوم تقویت شده و یک لایه روکش Pvc به همراه فنر فولادی تشکیل شده اند.

در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) در کارتن های 10 متری تولید می گردند.

لوله فلکسیبل آلومینیومی
لوله فلکسیبل آلومینیومی

 

لوله فلکسیبل کومبی با روکش PVC
لوله فلکسیبل کومبی با روکش PVC
 • کانال فلکسیبل برزنتی :

یکی از قدیمی ترین کانال های موجود در بازار ، کانال برزنتی میباشد. در دو نوع ساده و مسلح نخ دار تولید میشود و برای نصب در بالای هودهای اشپزخانه کاربرد دارند. کانال های برزنتی در برابر فشار هوا ، حرارت و همچنین در برابر ضربه مقاوم هستند.

این کانال ها بسته به نوعشان از یک لایه برزنت مسلح نخ دار و ساده تشکیل میشوند که با استفاده از یک فنر فولادی بهم تابیده میشود.

در سایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50 سانت) و در کارتن های 6 متری تولید میشوند.

 

لوله فلکسیبل برزنتی
لوله فلکسیبل برزنتی
 • کانال فلکسیبل pvc شفاف:

این کانال ها بدلیل این که شفاف می باشند و داخل آن ها دیده میشوند برای محیط های تمیز مانند اتاق های تمیز بیمارستان ها و داروسازی ها و همچنین کارخانجات تولید مواد غذایی بسیار پر مصرف می باشند. از مستحکم ترین نوع کانال های مصرفی می باشند که در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاومت بالایی دارند.

این کانال های توسط یک لایه PVC تقویت شده به همراه فنر فولادی تولید شده اند . از معدود معایب این کانال های فلکسیبل می توان به وزن بالا و قیمت بالا آن ها اشاره نمود.

کانال PVC شفاف در سایزهای 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در بسته های 6 متری روانه بازار می گردند.

کانال فلکسیبل pvc شفاف
لوله فلکسیبل pvc شفاف

 

2) کانال فلکسیبل عایقدار :

کانال های فلکسیبل عایق دار نسبت به بدون عایق گران تر و همینطور مقاوم تر، حجیم تر و سنگین تر هستند. این کانال ها قابل نصب در محیط های آرام و باز میباشد و بسته به نوع عایقی که در تولید آن استفاده میشود ، میتواند عایق حرارتی ، عایق صوتی و غیره باشد.

 

 • کانال خرطومی با عایق پلی استر:

این نوع کانال جهت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع در مسیرهای رفت و همچنین انشعابات کانالهای سرمایش و گرمایش استفاده می گردد. لایه داخلی و خارجی آن از آلومینیوم لمینه شده با پلی استر تشکیل شده و لایه میانی که همان عایق الیاف پلی استر به ضخامت ۲۵ میلیمتر می باشد را در بر گرفته است.

این کانال در سایز های 4″ (10سانت) تا 20″ (50سانت) و در شاخه های 10 متری تولید می گردند.

لوله فلکسیبل پلی استر
لوله فلکسیبل پلی استر
 • کانال خرطومی با عایق پلی استر فشرده (IFD):

این کانال بیشترین تقاضا را در بین کانال های فلکسیبل عایق دار دارد و در محیط هایی که فشار آن متوسط میباشد ، مورد استفاده قرار میگیرد. لایه داخلی آن از الومینیوم ، لایه میانی آن عایق پلی استر فشرده سفید و لایه خارجی آن  روکش PVC  تشکیل شده است که توسط فنر، این سه لایه بهم تنیده میشود .در داخل این کانال ها از عایق پلی استر فشرده استفاده میشود که باعث میشود در داخل کانال رطوبت نفوذ نکند و از تولید و از تکثیر قارچ جلوگیری میشود.

این مدل از کانال های خرطومی دربرابر ضربه و کشش مقاومت زیادی از خود نشان میدهد.

این کانال در سایز 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در بسته های 6 متری بفروش میرسد.

کانال فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده IFD
لوله فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده IFD
 •  کانال خرطومی با عایق الاستومری (رابر):

اگر شما به یک کانال عایق حرارتی و صوتی نیاز دارید و میخواهید سروصدای موجود در محیط را کم کنید و از پرت شدن هوا و دما در کانال فلکسیببل محافظت کنید، ما به شما کانال خرطومی با عایق الاستومری (رابر) را پیشنهاد میکنیم.شما با این کانال میتوانید صداهای موجود را کم کنید. این کانال از دو لایه آلومینیوم و یک لایه الاستومری که از کشور ترکیه وارد میشود و توسط فنر ساخته میشود.

این کانال ها درسایز های 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 6 متری تولید میگردند.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
لوله فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
 • کانال خرطومی PL:

کاربرد آن شبیه کانال خرطومی با عایق پلی استر فشرده است با این تفاوت که روکش خارجی این کانال فلکسیبل آلومینیوم می باشد و عایق استفاده شده داخل آن به رنگ مشکی می باشد.

این کانال در سایز 4″ (10سانت) تا سایز 20″ (50سانت) و در شاخه های 6 متری تولید می گردند.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
لوله فلکسیبل با عایق الاستومری رابر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =