اکتبر, 2017

عایق های الاستومریک

 

عایق الاستومری رولی ساده
عایق الاستومری رولی ساده - عایق های الاستومریک
عایق الاستومری رولی ساده – عایق های الاستومریک

بهترین جایگزین عایق پشم شیشه و عایق پلی اتیلن می باشد . از این روجهت عایق کاری کانال های انتقال هوا و بدنه دستگاههای تهویه مطبوع ( داکت اسپلیت و گس فرنس و غیره ) و عموما جهت عایق کاری لوله ها با قطر بزرگ انجام می گیرد .
عایق های ورقه ای یا رولی از جنس الاستومریک سلول بسته تشکیل شده است ساختار سلولی این نوع عایق ها موجب کاهش اتلاف حرارت , افزایش توان عملکرد آن و افزایش عمر لوله و تاسیسات در مقایسه با سایر عایق های سنتی می شود .
در حال حاضر عایق کاری حرارتی و برودتی یکی از الزامات اولیه ساخت و ساز و عامل مهم ارزش گذاری ساختمان محسوب می شود . فرقی نمی کند شما ساختمان در حال ساخت دارید یا اینکه در ساختمان آماده سکونت زندگی می کنید؛ به در هر صورت برای ذخیره سازی گرمای خانه در زمستان و سرمای خانه در تابستان به عایق های حرارتی و برودتی نیاز مبرم دارید. به طور معمول عایق های حرارتی برای کف،سقف،دیوار،لوله های گرمایشی و سرمایشی،کانال های هوا و هر جایی از ساختمان که نیاز به عایق کاری داشته باشد،کاربرد دارند.

عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار(مسلح)
عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار(مسلح) - عایق های الاستومریک
عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار(مسلح) – عایق های الاستومریک

عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار، در قسمت پشتی عایق، دارای یک لایه چسب مسلح نخدار می باشند که در هتگام استفاده، می بایست لایه کاغذی چسب را جدا نموده تا بتوان عایق را به سطح یا مکان موردنظر چسباند.لازم به ذکر است قبل از چسباندن عایق، می بایست سطح موردنظر بطور کامل تمییز گردد.

عایق های الاستومری سبک و انعطاف پذیر بوده  و ضریب انتقال حرارت پایینی دارند.استفاده از این عایق ها موجب صرفه جویی درهزینه های انرژی شده وعملیات نصب آن براحتی صورت می گیرد. عایق الاستومری مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک ، آتش، روغن و مواد شیمیایی داشته و بدون گرد و غبار و الیاف می باشد.ضمنا هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی برای کاربر یا نصاب ایجاد نمی کند.

جهت سرعت بخشیدن به عملیات نصب در پروژه های صنعتی و ساختمانی، از عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار استفاده می گردد. از آنجا که اجرا و نصب سایر عایق های قدیمی همانند پشم شیشه، زمانبر بوده عوارض پوستی و تنفسی عمده ایی برای نصابان ایجاد می کند، استفاده از عایق الاستومری رولی ساده پشت چسبدار نخدار، که علاوه بر سادگی نصب، موجب صرفه جویی در زمان، هزینه و نیروی انسانی می شود توصیه می گردد.

 

عایق الاستومری رولی پشت چسبداربا روکش آلومینیوم
عایق الاستومری رولی پشت چسبداربا روکش آلومینیوم - عایق های الاستومریک
عایق الاستومری رولی پشت چسبداربا روکش آلومینیوم – عایق های الاستومریک
کاربردها

خطوط لوله سرد و گرم – کانال کشی تهویه مطبوع – سیستم های تبرید – مخازن و منابع – سیستم های گرمایشی

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم
عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم - عایق های الاستومریک
عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم – عایق های الاستومریک

عایق های الاستومری برای استفاده از در محیط های داخلی هیچ گونه نیازی به روکش ندارند، اما در کاربردهای خارجی توصیه میگردد . از عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم که مقاومت لازم در برابر ضربه های مکانیکی و شرایط جوی را داراست استفاده گردد.
عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم بوسیله آلومینیوم ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون و همچنین با آلومینیوم مسلح شده با نخ فایبرگلاس مطابق با درخواست و نیاز کاربر روکش می گردند .
عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم در عرض های ۱۰۰۰ میلیمتر و ۱۲۰۰ میلیمتر و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵، ۳۲، ۵۰ میلیمتر عرضه می گردد.

عایق الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار
عایق الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار - عایق های الاستومریک
عایق الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار – عایق های الاستومریک

جهت محدود کردن انتقال صدا از دیوارها، سقف، کف و … به فضای پیرامون در مراکز صنعتی و مسکونی می توان از عایق الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار بهره برد.این عایق بدلیل سطح متخلخل و ساختار سلولی خود،نقش قابل توجهی در کاهش اصوات مزاحم داشته و مانع از ورود سر و صدای ناخواسته به فضای داخلی ساختمان می گردد.

عایق های صوتی الاستومری در دو نوع ساده و موجدار موجود بوده و به دو صورت ساده و پشت چسبدار قابل عرضه می باشند.

نکته قابل توجه در نصب و اجرای عایق الاستومری صوتی موجدار این است که باید سطح موجدارعایق در مقابل منبع ایجاد صوت قرار بگیرد، بدین طریق جذب صوت بطور مناسبی انجام خواهد شد.

مزایا

عایق های الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار سبک و انعطاف پذیر بوده وعمر مفید بالایی دارند.همچنین ضد آب و ضد حریق بوده و مقاوت بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش، مواد شیمیایی و پارگی دارا می باشند.نصب آسان از دیگر مزایای عایق الاستومری رولی صوتی ساده و موجدار محسوب می گردد.

برچسب ها