مهر, ۱۳۹۶

دمپرهای بین کانالی

 

هدف از محصول دمپر بین کانالی به منظور کنترل میزان هوای عبوری از کانال یا داکت هوا ازدمپر استفاده میگردد. به وسیله ی این محصول می توانیم دبی جریان هوای درون کانال یا پشت دریچه های هوا را تنظیم ویا قطع کنیم.
دمپر بین کانالی از یک یا چند پره در داخل ساختار خود تشکیل شده که این پره ها به وسیله ی اهرمهای خاص و به هم متصل با دو نوع دستگیره دستی و موتور الکتریکی به گردش و حرکت درمی آیند که با حرکت این پره ها دمپر امکان کنترل و تنظیم میزان عبور هوا را پیدا میکند.

انواع مدل دمپر

 

دمپر دستی :

این نوع دمپر ها که به صورت دستی باز و بسته میشوند

 

دمپر ضد حریق (Fire Damper) :

از این دمپر جهت استفاده در زمان آتش سوزی برای انسداد مسیر داکت (کانال) استفاده میشود.این نوع دمپر به وسیله ی فیوزهای مخصوص هنگام آتش سوزی به صورت خودکار عمل می نماید و مسیر ورود وخروج هوا را مسدود نموده و از انتشار حریق در مسیر داکت جلوگیری می کند.

دمپرهای کانالی - دمپر ضد حریق
دمپرهای کانالی- دمپر ضد حریق
دمپرهای کانالی - ضد حریق
دمپرهای کانالی – ضد حریق
دمپرهای کانالی - دمپر ضد حریق گرد
دمپرهای کانالی – دمپر ضد حریق گرد

دمپر مدل موازی :

این دمپر صرفا جهت انسداد یا باز کردن جریان هوا به کار می رود و دارای دو نوع دستگیره ی تنظیم است: دستگیره ی دستی و دستگیره ی برقی.

 

دمپر پشت دریچه گرد:

این دمپر جهت نصب پشت دریچه های گرد و برای تنظیم هوای خروجی کانال از دریچه گرد می باشد. این نوع دمپر در دونوع پروانه ای و نیم صفحه ای تولید می گردد.

دمپرهای کانالی - دمپر چهارگوش تبدیل به گرد
دمپرهای کانالی – دمپر چهارگوش تبدیل به گرد

دمپر ۷ و ۸ :

این نوع دمپر به دو صورت پره تک جداره و دو جداره با دستگیره دستی وموتوری تولید می شودکه کاربرد آن نیز برای نصب بر روی دستگاه های هواساز در دو طرح موازی ومتقابل میباشد.این دمپر در ساختمانهای مسکونی تجاری واداری بیمارستانی و پالایشگاهی مورد استفاده دارد.

دمپرهای کانالی - دمپر بین کانال از ورق گالوانیزه با پره های 7 و 8
دمپرهای کانالی – دمپر بین کانال از ورق گالوانیزه با پره های ۷ و ۸

دریچه شاطری (دمپر بادی):

این نوع دمپر به صورت یک طرفه عمل می کندو در پشت هواکش مکنده قرار می گیرد و عملکرد آن نیز بدین ترتیب است که هنگام روشن بودن هواکش پره های آن با فشارهوای هواکش به صورت خودکار عمل نموده مسیر خروج هوا را باز می کند و چون پره های دمپر با کمک اهرم به هم متصل هستند به محض خاموش شدن هواکش و افت فشار هوای مکنده این پره ها نیز همزمان دمپر را به حالت مسدود درمی آورندکه از بیرون به داخل داکت هوا وارد نشود.نکته دمهم در ساخت این نوع دمپر این است که چون پره ها با فشار هوای هواکش فعال می شوندجنس پره ها باید از ورق آلومینیوم با ضخامت ۵/۰ یا ۱ میلیمتر ساخته شودکه وزن پره ها اثر منفی بر کاربرد دمپر نگذارد.

دمپرهای کانالی - دمپر بادی
دمپرهای کانالی – دمپر بادی

سایر مدل ها :

دمپرهای کانالی - هوابر
دمپرهای کانالی – هوابر
دمپرهای کانالی - بالانس دمپر چهار گوش
دمپرهای کانالی – بالانس دمپر چهار گوش
دمپرهای کانالی - بالانس دمپر گرد
دمپرهای کانالی – بالانس دمپر گرد
دمپرهای کانالی - دسته دمپر
دمپرهای کانالی – دسته دمپر
دمپرهای کانالی - دمپر بین کانال
دمپرهای کانالی – دمپر بین کانال
دمپرهای کانالی - دمپر بین کانالی پره دوبل چرخ دنده ای
دمپرهای کانالی – دمپر بین کانالی پره دوبل چرخ دنده ای

 

 

 

برچسب ها