دریچه سقفی گرد

از دریچه های سقفی گرد زمانی استفاده میشود که کانال های انتقال هوا به صورت گرد باشند و اگر کانال ها به صورت چهارگوش باشند، توسط یک تبدیل بر روی آن ها قابل نصب هستند.این نوع دریچه ها در دو نوع آلومینیومی و پلاستیکی تولید میشوند و لازم به ذکر است دریچه هایی که سطح آن از جنس آلومینیوم میباشد، با رنگ کوره ای مرغوب در رنگ های مختلف و متناسب با محیط قابل عرضه هستند. تمام دریچه های گرد پلاستیکی و آلومینیومی از یک فریم و یک نوع دریچه در قسمت داخلی تشکیل می شوند. 

 

انواع دریچه سقفی گرد 

دریچه گرد مشبک بیشتر جهت برگشت و تخلیه قابل استفاده می باشد و هوادهی دراین نوع دریچه ها به صورت رشته ای می باشد. به دلیل دارا بودن اصطکاک کم در برخورد باجریان هوا، دارای خروجی حداکثر در شدت جریان بوده و اصولا زمانی که مقدار جریان هوا با افت فشار کم و طول پرتاب بلند مورد نیاز است از دریچه سقفی گرد مشبک استفاده می شود. ساختار این دریچه از یک فریم گرد و یک شبکه ی منسجم و اصطلاحاً لانه زنبوری تشکیل شده است و هم جنس فریم دریچه و هم شبکه های داخلی لانه زنبوری هر دو از آلومینیوم می باشد.

فریم دریچه های گرد مشبک آلومینیومی در سایزهای کمتر از 20 سانتیمتر بصورت یک پله و در سایزهای بیشتر از 20 سانتیمتر بصورت دو پله، طراحی و مونتاژ می گردد.این موضوع به خاطر تناسب و هماهنگی قطر هر دریچه با فریم دریچه گرد صورت می پذیرد تا ساختار فریم به شکل ناموزون و غیرمتناسب به چشم نیاید.

برای اطلاع از قیمت دریچه گرد مشبک و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

قیمت دریچه گرد

 

 • دریچه سقفی گرد تخت

دریچه سقفی گرد تخت بیشتر برای محیط هایی استفاده می شود که دارای ارتفاع معمولی هستند و دلیل استفاده از این نوع دریچه نیز ورود هوای تازه از کانال به محیط می باشد. این نوع دریچه ها در داخل سقف و یا سقف کاذب قابل نصب می باشند و به آسانی روی کانال گرد و یا با یک تبدیل روی کانال چهارگوش تعبیه می شوند.از دریچه سقفی گرد تخت جهت هوای رفت ، برگشت و تخلیه استفاده می شود که پخش جریان یکنواخت هوا را به صورت افقی ویا عمودی توسط پره های متوالی هم مرکز درتمام جهات انجام می دهد.

برای خرید، دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت دریچه سقفی گرد تخت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

خرید دریچه گرد

 

 • دریچه سقفی گرد برجسته

دریچه سقفی گرد برجسته از نظر ظاهری به دریچه سقفی تخت شباهت دارد با این تفاوت که هر چه به مرکز دریچه نزدیکتر میشویم ،لایه های داخلی آن به سمت بیرون کشیده و برجسته تر میشوند. این نوع دریچه ها برای ایجاد سرمایش از سقف مناسب می باشند و می توان آن را در مدل های مختلف از جمله تخت و برجسته و از جنس آلومینیوم و در مدل تخت از جنس ABS تولید نمود . قابلیت نصب دمپر گرد پروانه ای ویا دمپرگرد نیم صفحه ای برای کنترل هوادهی را دارند .

این محصول دارای پوشش رنگی پودری کوره ای الکترواستاتیک می باشد. در دریچه سقفی گرد برجسته میزان بالای پخش هوا در زیر سقف باعث متعادل شدن درجه حرارت وسرعت هوا می شود.

 

فروش دریچه گرد

 

دریچه جت نازل گرد دارای لایه های استوانه ای موازی در قسمت داخلی دریچه می باشد و بیشترین کاربرد این دریچه در کانالهای رفت هوا می باشد. قابلیت پرتاب هوا در ارتفاع های بلند را دارا میباشند.دریچه جت نازل گرد قابل نصب برروی انشعاب های کانال های هوا که برروی دیوار ، به صورت هم سطح با سقف و به صورت ازاد قرار دارند ، می باشند..

دریچه گرد جت نازل هم می تواند بصورت ترکیبی و هم به صورت تنهایی متناسب با محل،بر روی سینی های ورقی نصب و تعبیه گردد. پخش هوا در حجم زیاد، شوت هوا بصورت یکپارچه، عدم افت فشار هوا، صدای حداقلی بر اثر عبور از این دریچه و قابل نصب بر روی دهانه کانال های هوا و انواع پلنیوم باکس ها برخی از قابلیت های این نوع دریچه می باشند.

برای اطلاع از قیمت دریچه جت نازل گرد و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

خرید دریچه جت نازل،قیمت دریچه جت نازل

 • دریچه جت اسپوت گرد

فریم دریچه جت اسپوت گرد به صورت مستقیم به بدنه کروی داخلی آن متصل می باشد و در واقع کره ی تو خالی دریچه جت اسپوت با تکیه بر فریم گرد آن و غلتیدن در نشیمنگاه فریم ، امکان هدایت هوا به تمام جوانب فریم را فراهم می نماید و هوا در مدار صدو هشتاد درجه، انتشار می دهد.شکل شیک و ظاهر دکوراتیو دریچه جت اسپوت گرد باعث شده این نوع دریچه به یکی از پرکاربردترین دریچه ها در فضاهای تجاری، اداری،نمایشگاهی و ساختمان های مدرن تبدیل شود.

 

 • دریچه گرد سونایی

 • دریچه گرد سونایی قابل استفاده در سونا، استخر ،سرویس های بهداشتی و حمام و کلیه مکان های با رطوبت بالا می باشد.
 • این دریچه ها قابل تولید از جنس آلومینیوم و آهن و پلاستیک هستند.
 • قابلیت نصب آسان برای هوای رفت و برگشت و قابل استفاده در تخلیه.
 • افت فشار هوای بسیار پایین و تنظیم میزان هوادهی

ساختار دیسکی و قابلیت باز و بسته شدن معبر هوا بوسیله دیسک چرخشی دریچه گرد سونایی، باعث شده این نوع دریچه از دمپر بی نیاز باشد و با چرخاندن دیسک دریچه سونایی و نزدیک و دور شدن دیسک به دیواره فریم، معبر هوا گشاد یا تنگ شده و امکان تنظیم هوادهی یا هواکشی به راحت ترین وضع برقرار گردد.

 

خرید دریچه سونایی گرد،قیمت دریچه سونایی گرد

 

متعلقات دریچه سقفی گرد :

 • دمپر پروانه ای

بر روی هر یک از دریچه های گرد، قابلیت نصب دمپر ( دمپر پروانه ای ) برای تنظیم فشار و حتی انسداد هوا وجود دارد . از دمپر پروانه ای برای تنظیم مقدار هوای عبوری از دریچه ها استفاده میشود. نحوه باز شدن پره های این نوع دمپر سبب میشود توزیع هوا از دریچه تقریبا متقارن باقی بماند. دمپر های پروانه ای از یک استوانه در حدود قطر دریچه با پره های نیم دایره ای که بر روی این استوانه قرار می گیرد، ساخته میشوند.

 

دمپر پروانه ای

 

این دمپرها از ورق گالوانیزه ساخته میشوند و ضخامت این ورق به قطر دمپر بستگی دارد که با افزایش قطر دمپر ضخامت ورق گالوانیزه نیز افزایش می یابد. با توجه به قرارگیری دمپر پروانه ای در پشت دریچه و عدم دسترسی مستقیم به دمپر ، برای دسترسی و عملکرد صحیح دمپر پروانه ای، در ساختار انواع دریچه ها یک سوراخ به قطر نیم سانتیمتر ایجاد میشود تا بتوان بوسیله ی پیچ گوشتی از بیرون میزان باز یا بسته بودن دمپر را تعیین و هوای عبوری از دریچه ها را تنظیم کرد.

 

قیمت دمپر پروانه ای

 

باله های دمپر پروانه ای بوسیله ی یک محور افقی که روی استوانه ی دمپر قرار دارد، بصورت لولایی قابل تنظیم هستند. لازم به ذکر است اتصال اهرمی و یکپارچه ی برنجی که از دوطرف به باله های دمپر پروانه ای متصل است، باعث می شود این باله ها بصورت همزمان باز یا بسته یا نیمه باز شوند. همزمانی نصب دریچه و دمپر پروانه ای باعث شده نیازی به صرف زمان مجدد برای تکمیل مراحل نصب دریچه و دمپر پروانه ای نباشد.

قابلیت ها :

 • تنظیم در تمام جهات و پخش هوا به صورت متمرکز
 • قابل تولید از سایز 8 سانت تا 60 سانت
 • ارتفاع پرتاب تا ۲۳ متر
 • نصب همزمان دمپر پروانه و دریچه گرد
 • از جنس آلومینیومی و پلاستیکی
 • راحتی نصب و حمل و نقل
 • دارای پوشش رنگی پودری کوره ای الکترواستاتیک
 • هنگام کاربرد آن هیچ لرزش یا صدای زوزه ی بادی ایجاد نمیشود.
 • استحکام بالا
 • داشتن وزن مناسب

موارد مصرف  :

 • محیط های اداری، بیمارستانی ، مسکونی
 • فروشگاه های بزرگ، سالن های ورزشی وتاسیسات صنعتی
 • تالار ها و رستوران های پذیرایی
 • محل نصب در داخل سقف ، دیوار و یا کانال های باز
 • نصب در سقف و یا سقف کاذب

 

جهت سفارش و خرید دریچه سقفی گرد طبق نوع و ابعاد مورد نظر، همچنین اطلاع از قیمت آن و دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان تنظیم تهویه یسنا تماس بگیرید:

021-65020509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 20 =