دریچه کولر آبی

دریچه کولر آبی چیست؟

دریچه کولر آبی یکی از پرکاربردترین نوع دریچه هوا در ساختمان های مسکونی و اداری و کارخانجات می باشد.برای کنترل و تنظیم میزان هوای ورودی کولر به داخل فضای مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرد. از آن جایی که در بسیاری از نقاط مختلف ایران ( به جز مناطق شرجی ) از سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده می گردد این نوع دریچه پرمصرف می باشد.

دریچه کولر در انتهای کانال کولر قرار گرفته و تهویه منزل در فصول سال را انجام می دهد  و یکی از مباحث مهمی که برای پیمانکاران و معماران ساختمان اهمیت دارد ، نحوه کانال کشی و نصب دریچه کولر است. باید دقت شود برای ورود و خروج مناسب هوا دریچه کولر در کجای منزل قرار گیرد.

انواع دریچه کولر از لحاظ جنس ساخت

  • دریچه کولر آلومینیومی

این نوع دریچه کولر از جنس پروفیل آلومینیوم تولید شده و از پره های عمودی در جلو و پره های افقی در پشت تشکیل شده است. و امکان تنظیم فشار هوا و مسدود کردن هوا به صورت کامل را دارد. قاب دریچه از قالب پروفیل آلومینیوم و پره های آن از ورق آلومینیوم به صورت پرسی و فابریک ساخته می شود. و رنگ نهایی از رنگ کوره ای می باشد.

از ویژگی های این دریچه امکان تغییر مسیر ، پره های عمودی که در جلو دریچه قرار گرفته می باشد. همچنین علاوه بر پره های عمودی ، در پشت دریچه نیز تیغه های افقی به عنوان دمپر قرار دارد که قابلیت انسداد عبور هوا را دارد.

دریچه کولر آلومینیومی
دریچه کولر آلومینیومی
  • دریچه کولر چوبی

این دریچه کولر از چوب ام دی اف ساخته شده و به دلیل زیبایی و تطابق با محیط و دکوراسیون بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و برای مصارف گوناگون قابل استفاده بوده.

دریچه کولر چوبی
دریچه کولر آبی چوبی
  • دریچه کولر آهنی (گالوانیزه )

این نوع دریچه کولر شبیه به دریچه آلومینیومی بوده تنها تفاوفتش این است که تمام قسمت های دریچه از ورق روغنی ساخته شده و با ضخامت زیاد طول عمر بالایی دارد و از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در عرض 3سانتی تولید می گردد.

دریچه کولر آهنی (گالوانیزه )
دریچه کولر آهنی (گالوانیزه )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =