دریچه پانچ اتاق عمل

دریچه پانچ اتاق عمل

نام دیگر دریچه پانچ اتاق عمل که در صنعت تهویه بیمارستانی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد، دریچه اتاق عملی است . و یا به اصطلاح آنها را دریچه های CleanRoom می نامند.

دریچه اتاق عمل به منظور هوای رفت و تخلیه هوا به صورت نقطه ای و همگن در اتاق های عمل بیمارستان ها و مکان های این چنینی از جمله آزمایشگاه ها، اتاقهای تمیز و دارو سازی ها مورد استفاده قرار میگیرند. این دریچه ها را می توان از جنس گالوانیزه و آلومینیومی تولید نمود. همچنین ساختار این دریچه طوری در نظر گرفته می شود که سرعت در سطح دریچه به طور متوسط بین 25 تا 35 فوت بر دقیقه بوده. و با توجه به ساختار دریچه هوای تهویه شده ، آرام در فضا ریزش می کند و در مسیر دریچه های برگشت انتقال می یابد.  

 

دریچه اتاق عمل
دریچه اتاق عمل

عملکرد دریچه پانچ به صورت نقطه ای بوده و تخلیه هوا در این نوع دریچه به صورت ریزشی می باشد. 

همانگونه که از اسم این دریچه ها مشخص است کاربرد این دریچه ها در اتاق عمل و جهت هوای رفت مورد استفاده قرار می گیرند. الگوی این دریچه به صورت آرام است.

دریچه اتاق تمیز
دریچه اتاق تمیز

مزایای دریچه اتاق عمل :

  • پرتاب به صورت ریزشی
  • تخلیه هوا به صورت آرام
  • وزن سبک
  • قابل تولید در ابعاد و صخامت های مختلف

مکانیسم دریچه پانچ اتاق عمل، یک صفحه ورق پانچ شده (سوراخ شده) از جنس استنلس استیل، آلومینیوم، گالوانیزه و انواع ورق های فولادی به قطر 15 میلی متر می باشد.  

مجموعه تنظیم تهویه یسنا با قرار دادن این حجم از تنوع، دست کارفرمایان را برای انتخاب درست جنس محصول مورد نظر را باز گذاشته است.

تنوع ایجاد شده فقط مختص جنس ورق دریچه پانچ نبوده بلکه قطر سوراخ ها در این نوع دریچه قابل تغییر و انتخاب است.

قطر های موجود از 6 میلی متر تا 2 سانتی متر می باشد.

دریچه اتاق عمل
دریچه اتاق عمل

از مهمترین مزایای این دریچه میتوان به قابلیت نصب بر روی فیلتر باکس نیز اشاره کرد که در داخل آن ها فیلتر هپا تعبیه گردیده است.

همجنین از کانال های فلکسیبل برای اتصال به آن ها استفاده می شوند. دریچه پانچ اتاق عمل به راحتی برروی کانال چهارگوش یا به وسیله یک تبدیل روی کانال گرد تعبیه می شود. این نوع دریچه را می توان با دمپر یا بدون دمپر استفاده کرد اما در بیشتر موارد در پشت دریچه بدون دمپر نصب می گردد.

 

دریچه اتاق عمل
دریچه اتاق عمل

پوشش این محصول رنگ کوره ای الکترو استاتیک میباشد. این دریچه ها را میتوان به صورت کلاف دار و هم بصورت ورق خالی تولید نمود.

دریچه اتاق عمل
دریچه پانچ اتاق عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =