دریچه باران گیر ( پره Z )

دریچه باران گیر ( پره Z )

دریچه باران گیر ( پره Z ) به طور ويژه در مواردي که نياز به برگشت هوا  مي باشد براي کانالهاي برگشت استفاده مي شود . از ويژگي هاي بارز براي اين دريچه افت فشار کم و عدم ديد به داخل کانال و  استحکام زياد مي باشد . علاوه بر اين از اين نوع دريچه براي تامين هواي تازه براي برخي مکان ها از جمله اتاق هاي هواساز مورد استفاده قرار مي گيرد .

با توجه به استحکام بالای پره ها استفاده از این نوع دریچه در کانال های هوای برگشت محیط های عمومی و یا دریچه هایی که در معرض ضربه می باشد همچنین دریچه هایی که ابعاد نسبتا بزرگی دارند توصیه می شود. به دلیل شکل خاص پره، هنگام نصب بر روی نمای ساختمان از ورود باران به داخل محیط جلوگیری می شود.به دليل شکل خاص پره، هنگام نصب بر روي نماي ساختمان از ورود باران به داخل محيط جلوگيري مي کند.

نصب این دریچه ها بوسیله پیچ های خودكار و بر روی قاب چوبی نصب شده بر لبه كانال صورت می پذیرد لذا بر روی انواع دیوار از قبیل گچ ، سیمان ، آجر ،‌چوب و غیره قابل اجرا می باشد . دریچه باران گیر ( پره Z ) آلومینیومی می تواند همراه با دمپرهای پشت دریچه و توری عرضه شوند. این دریچه در انواع مختلف رنگ های پودری الکترو استاتیک تولید می گردد.

دریچه باران گیر ( پره زد )
دریچه باران گیر ( پره زد )

مزايا و قابلیت ها :

  1. عدم ديد به داخل کانال به علت شکل زد مانند پره ها
  2. استحکام بالا به سبب شکل پره ها
  3. قابليت نصب آسان
  4. قابليت نصب توري در پشت دريچه براي جلوگيري از ورود پرندگان ، حشرات به داخل ساختمان
دریچه باران گیر ( پره زد )
دریچه باران گیر ( پره زد )

معایب و محدودیت ها :

  1. وزن نسبتا زیاد این نوع دریچه
  2. عدم امکان زاويه دهي به پره ها به سبب فيکس بودن پره ها
دریچه باران گیر ( پره زد )
دریچه باران گیر ( پره زد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =